W maju firma zaprosiła swoich klientów i partnerów technicznych do miejscowości położonej w pobliżu Sępólna Krajeńskiego, aby wspólnie uczcić swój jubileusz. Głównym punktem programu było rodeo wiertnicze, w którego przeprowadzenie zostały zaangażowane wszystkie załogi spółki. Zawody rozegrane zostały w trybie dwóch półfinałów i biegu finałowego. Dystans wiercenia ustalono na 80 m. Obowiązywał międzynarodowy regulamin, w którym podstawowym kryterium oceny jest łączny czas wykonania wiercenia pilotowego, przezbrojenia dolnego zestawu wiercącego i wciągnięciu kilkumetrowego odcinka rurociągu z polietylenu. Karne minuty były doliczane za odchylenia od założonego punktu kontrolnego zlokalizowanego w połowie dystansu oraz punktu wyjścia na powierzchni terenu.

Wiercenie prowadzono na głębokości około 2 m. Zwycięzcy półfinałów osiągnęli łączny czas wszystkich operacji w przedziale od 43 do 50 minut. W finale padł rekord wiercenia pilotowego. Załoga urządzenia Ditch Witch 2720 M1, z wiertaczem Robertem Krzanikiem osiągnęła czas nieco tylko powyżej 23 minut. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało niezależne jury. W trakcie wieczornej uroczystości nastąpiło ogłoszenie oficjalnych rezultatów i wręczenie nagród i wyróżnień. Życzymy spółce następnych dwudziestu lat sukcesów na rynku bezwykopowym. Warto przypomnieć, że firma Telprojmont brała udział w pierwszym oficjalnym polskim Rodeo HDD, które rozegrane zostało w Tomaszowicach w 2011 roku.