Seminarium branżowe poświęcone technologiom bezwykopowym zostało zorganizowane już po raz ósmy. Było skierowane do osób zainteresowanych tematyką maszyn i urządzeń wiertniczych. Spotkanie w Krakowie odbyło się 15 lutego br., a w Spale - 17 lutego. W obydwu wydarzeniach wzięło udział łącznie 150 osób.

Tematyka seminarium dotyczyła: maszyn, urządzeń i technologii Ditch Witch®; maszyn i urządzeń American Augers®, urządzeń, technologii i nowej serii narzędzi do HDD - Hammerhead®; a także „szkoły płuczkowej”, czyli materiałów i komponentów płuczkowych Baroid®.

Spotkania otworzyli tradycyjnie przedstawiciele firmy JL Maskiner w Polsce: w Krakowie Ireneusz Sas, a w Spale - Henryk Trapik. Przywitali oni zgromadzonych słuchaczy i wprowadzili ich w tematykę tegorocznych wykładów i prezentacji.

Doroczne seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem firm wykonawczych związanych z branżą HDD. Część prezentacji była przeznaczona głównie dla kadry technicznej, a inne -  dla właścicieli i przedstawicieli firm.

W trakcie seminarium przedstawiono maszyny z asortymentu firm Ditch Witch®, American Augers® i Hammerhead®, głównie nowości w katalogu producentów, a ponadto omówiono zalety i możliwości ich zastosowania.  Nie zabrakło również tzw. "szkoły płuczkowej”, czyli materiałów i komponentów płuczkowych Baroid®. Tę część spotkania prowadził Marcel Bijleveld z Cebo Holland B.V., będącej również europejskim dystrybutorem amerykańskiej firmy Fann Instrument Company.

"Dla celów szkoleniowych użyliśmy naszych zestawów testowych z Fann, model 833S. Robimy tak w całej Europie i przynosi to wiele korzyści - klienci muszą sami przetestować płyn, wszystko jest wtedy dla nich bardziej zrozumiałe. Wyjaśniamy, jak działa sprzęt testowy, a potem dajemy uczestnikom szkolenia płyny o różnych specyfikacjach. Klienci sami dochodzą do prawidłowych odpowiedzi, bo widzą, co się dzieje" - wyjaśnił przebieg szkolenia Marcel Bijleveld.

Oprócz wystąpień dotyczących maszyn i urządzeń odbyła się także prezentacja poświęcona pozyskiwaniu dotacji unijnych w ramach realizowanych projektów bezwykopowych.

Doroczne seminaria organizowane dla osób z branży technologii bezwykopowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Spotkania te stanowią nie tylko źródło wiedzy i informacji o nowościach na rynku, ale również znakomitą okazję do wymiany doświadczeń między ich uczestnikami.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania poświęcone technologiom bezwykopowym organizowane przez JL Maskiner w Polsce, które odbędą się w przyszłym roku.

Zobacz fotogalerię z seminarium firmy JL Maskiner